facebook
karot beton kesme
Doğanhisar Karot

Doğanhisar ilçesinde uygulama yapan firmamız Zirve Karot Konya beton delme, kesme ve filiz ekimi uygulamalarında hizmet vermektedir. Konya karot firması olan firmamız Doğanhisar ilçesinde karot beton delme, kesme, filiz ekme ve beton kırma uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

İnşaat sektöründe yer alan firmamız karot, beton delme, kesme ve filiz ekimi alanlarında 1995 yılından bu yana hizmet vermesi sebebiyle  karot alanında profesyonel olarak çalışmaktadır, dolayısıyla Doğanhisar ilçesi ile beraber Konya ve çevresinde karot, beton delme, kesme ve filiz ekimi uygulamalarınızda Zirve Karot sizin için hem uygun fiyat hem de kaliteli hizmet olanağı sunmaktadır. 

Karot, beton delme uygulamasıdır. Karot makineleri ile silindir şeklinde betonu delme işlemine karot denmektedir. Firmamız beton delme işleminde delme işlemi yapılan alana zarar vermeden gerçekleştirmektedir.

İlçemiz Doğanhisar, Konya iline bağlı Konya Ovası'nda yer alan bir ilçedir.


Tarihçe
Doğanhisar M.Ö. 500 yıllarında Metyos adıyla kurulmuştur. M.S. 395 yılında Bizans İmparatorluğunun eline geçmiş M.S 704-708 yıllarında Emevi ve Abbasi ordularının taarruzlarına uğramış bu savaşlarda şehit olan Seyyid Ahmet’in mezarı Kızılışık Mevkisinde bulunmaktadır. 1071 Malazgirt Savaşına müteakip Selçukluların batıya yayılışları sırasında 1110 yılında Doğanhisar Türk hakimiyetine geçmiştir. Şehrin adı Selçukluların arması DOĞAN kuşuna izafeten “DOĞAN KALESİ” olarak değişmiştir.Daha sonra Doğanhisar adını almıştır.

Coğrafi durum
İlçe Merkezi Sultan Dağlarının Kuzey Doğuya bakan eteklerinde kurulmuştur.Konya İl merkezine 122 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Doğuda Ilgın İlçesine, Güneyde Hüyük İlçesine, Batıda Isparta İli, Kuzey Batıda Akşehir İlçesine, Kuzeyde Ilgın İlçesi Argıthanı kasabası ile komşudur. İlçenin Yüzölçümü 519.5 Km. olup, denizden yüksekliğin 1220 metredir.Merkez Belediye sınırları 93 Km2 dir.

Yağışlar İlkbahar ve sonbaharda olmak üzere 2-3 ay kadar sürer yazları kurak ve sıcak, kışları soğuk ve yağışlıdır, genel olarak karasal iklim hüküm sürer.

İdari durum
İlçe Merkezi Merkez belediyesi dışında 8 Belediye ve 8 Köy bulunmaktadır: Kasabalar Ayaslar, Başköy, Çınaroba, Deştiğin, Karaağa, Koçaş, Konakkale ve Yenice Kasabası olmak üzere 1 Merkez 8 Kasaba toplam 9 adet Belediye mevcuttur.

Furunlu, Güvendik, İlyaslar, Kemer, Tekke, Uncular, Yazır ve Yazlıca Köyü olmak üzere ilçede 8 adet köy bulunmaktadır, Furunlu Köyüne bağlı ketenlik Mahallesi, ile İlyaslar Köyüne bağlı Eskiler mezrası bulunmaktadır.

                                                             ZİRVE KAROT KONYA

                                      Doğanhisar karot, beton delme,kesme ve filiz ekimi uygulamaları.

                                                           PROFESYONEL HİZMET

                                                       7/24 karot acil - 0532 540 03 89