facebook
karot beton kesme
Karapınar Karot

Karapınar ilçesinde uygulama yapan firmamız Zirve Karot Konya beton delme, kesme ve filiz ekimi uygulamalarında hizmet vermektedir. Konya karot firması olan firmamız Karapınar ilçesinde karot beton delme, kesme, filiz ekme ve beton kırma uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

İnşaat sektöründe yer alan firmamız karot, beton delme, kesme ve filiz ekimi alanlarında 1995 yılından bu yana hizmet vermesi sebebiyle  karot alanında profesyonel olarak çalışmaktadır, dolayısıyla Karapınar ilçesi ile beraber Konya ve çevresinde karot, beton delme, kesme ve filiz ekimi uygulamalarınızda Zirve Karot sizin için hem uygun fiyat hem de kaliteli hizmet olanağı sunmaktadır. 

Karot, beton delme uygulamasıdır. Karot makineleri ile silindir şeklinde betonu delme işlemine karot denmektedir. Firmamız beton delme işleminde delme işlemi yapılan alana zarar vermeden gerçekleştirmektedir.

İlçemiz Karapınar, Konya iline bağlı Konya Ovası'nda yer alan bir ilçedir.

Karapınar, Türkiye'nin tek çöl toprağı sayılabilir. Meke Tuzlası bu ilçede yer almaktadır. Karapınar toprakları %60'lara varan oranda kireçli bir yapıya sahiptir. İlçede birçok obruk mevcuttur. Meke tuzlası, Acıgöl, Meyil gölü, Çıralı gölü gibi yeraltı gölleri meşhurdur. Ayrıca birçok yeraltı şehiri de mevcuttur.

En önemli özelliği ise yeryüzündeki en büyük rüzgar erozyonunu önleme sahasının bu ilçede yapılmış olmasıdır[3].Proje 13.000ha alanda, 1962 yılında Toprak Su genel müdürlüğünce başlamış, 1999 yılında tamamlanmıştır.[4] Bu proje yeryüzünde uygulanan en başarılı 10 projeden birisi kabul edilmiştir.

Konya'nın ilçelerinden biri olan Karapınar, kent merkezinin 94 km doğusundadır. Batısında Konya, Karatay ve Çumra: güneydoğusunda Ereğli ve Adana: güneyinde Karaman: kuzeyinde Aksaray vardır. Ova üzerine kurulu olan ilçenin çok eski yerleşim yerlerinden biri olduğu bilinmektedir. Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunması, ilginç jeolojik yapısı, suları farklı özellikler içeren ve dünyada bir benzeri daha bulunmayan krater gölleri ile Türkiye'nin de sayılı turizm alanlarından biri olarak tanınan Karapınar ayrıca erozyonun da önüne geçebilen nadir bölgelerden biridir. İlçenin merkez nüfusu 37.881 olup; bu sayı köyler ve beldelerle birlikte 60.000'e yaklaşmaktadır. 2670 km2'lik yüzölçümü ile Konya'nın büyük ilçelerinden biridir. Kendisine bağlı 4 beldesi, 15 köyü ve 25 mahallesi vardır. Doğusunda Ereğli , kuzeyinde Emirgazi ve batısında Çumra ve Karatay ilçeleri ile çevrili olan Karapınar; Konya- Adana yolu üzerindedir. Merkeze uzaklığı 87 km olan ilçenin en büyük geçim kaynağı çiftciliktir.

Ekonomi
2014 yılıyla birlikte halkın geçim kaynaklarından koyunculuğun yerini büyük baş hayvancılık alıyor.Diğer bir geçim kaynağı olarak görülen çiftçilikte de buğday,arpa nın yanına suyu çok seven mısır,pancar,ayçiçeği,patates ve yonca da katıldı.Karapınar da gelişen çiftçilikle birlikte artan su ihtiyacını karşılamak için yapılar dalgıç su pompaları çiftçinin yardımına koşuyor.Ama Karapınar da hala bir tam teşkilatlı düzenli çiftçilik yok.Karapınar da kotanın fazla olduğu pancar hala Konya ya veya bazı ilçelere karayoluyla gidiyor.En yakın zamanda Karapınar gibi bir pancar merkezine şeker fabrikası açılması gerekiyor.

 

                                                             ZİRVE KAROT KONYA

                                        Karapınar karot, beton delme,kesme ve filiz ekimi uygulamaları.

                                                           PROFESYONEL HİZMET

                                                       7/24 karot acil - 0532 540 03 89